Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

А наступні люструють всіх, хто був при владі з 20 травня 2019 року…

Даю пораду, що рейтинг можуть підняти ще такі процедури як «лоботомія» та «кастрація». Все одно мало хто знає, що це таке направду – аби гучно звучало.

А тепер повертаємось у 2014 рік, коли на люстрацію в Україні покладали великі надії. Ідея цього дійства полягала в очищенні державної служби і самоврядування від посіпак Януковича та тих, хто старався усі державні інститути поламати під одну особу. Комуністів і регів це стосувалося найбільше, як ідейників і втілювачів «русской весни» і 2 травня.

У Польщі, Чехії, Литві, Латвії, Естонії, де була проведена люстрація, там прорідили агентів таємної поліції та високопосадовців комуністичного режиму. Ключове – високі ранги заборонили тим, хто себе скомпрометував. Жоден президент не вилазив і не ляпав заради монолітної більшості в парламенті: давайте люструємо попередників.

Тепер повертаємось до пропозиції Зеленського схрестити жабу з носорогом – всунути в одне і тих, хто справді схематозив та підпилював ізсередини будку, в якій сидить. Як і тих, хто на державу працював: є ж такі депутати і члени урядів. Є якісь критерії чи це знову хотєлки під соусом «зробимо їх разом»? Тупа єрунда, яка остаточно вбиває і саму ідею «люстрації». І ще більше посилює відчуття, що остання п’ятирічка була використана із дуже низьким ККД силових органів: саме тому з’явились автори таких ініціатив на колінах.

Так можна долюструватися до того, що на всю державну машину лишиться Женя Кошевой, Вавриш, Дубінський і Винник. Потім, якщо буде кадровий голод – відкопають Білоножка з Клюєвим.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva