Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Улибаємся і розбираємо звіринець 9-го скликання для «Цензора». Чому князьки поступилися няням і м’ясникам.

«Попадання у Раду 9.0 Антона Яценка, Олександра Гереги і Олеся Довгого, Ігоря Рибакова – скоріше виняток із правил, що гречка ще подекуди працює, але кеш уже не є гарантом перемоги. Кожну із найпатріотичніших політичних сил минулих епох уже не раз просили припинити практику партійного омофору над одіозними персонажами, але великі політики або від критики відмахуватись, або натравлювали на активістів агресивний інтернет-планктон. Цього року виборець нарешті оцінив силу «галочки» у виборчому бюлетені і міні-революцію чинить у виборчій кабінці, а не в лижних штанях в 30-градусний мороз».

«Депутатами в столиці від партії президента стануть люди, які навіть лінувалися ходити на зустрічі із виборцями і обмежувались концертами Сергія Міхалка чи автограф-сесіями із футболістами. Просто є одне «але»: агітацію усім в плюс вів сам президент Зеленський, який за два тижні до голосування показово давав стусани чиновникам різного штибу, а рецепт реформ офіс ЗЕ оголосив дуже просто: треба максимально перезавантажити Раду «новими обличчями».

«Народними обранцями всерйоз стануть Ліза Богуцька та Макс Бужанський, спортсмен Жан Беленюк і Юзік із «95 кварталу»: чи пройдуть вони випробування славою і чи не перетворяться на посміховисько типу Капліна, Барни чи Наді Савченко, які на нинішніх мажоритарках збирають крихти колишньої слави, – покаже лише час. Врешті навіть постмайданівські Олег Мусій та Олег Махніцький на окрузі Сокальщини беруть мізер — і це певно, є оцінка роботи першого в комітеті охорони здоров`я, а другого – на посту Генпрокурора в 2014, коли можна було зробити усе, аби Медведчук зараз не мав під півсотні багнетів і претендував на пакет комітетів»

«Якщо парламент восьмого скликання був схожий на ложу преси, розбавлену спецназом, нинішня рада нагадує музейні експонати радянської епохи і учасників екскурсії, які лишилися за колонами і в неробочий час».

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva