Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Я слухала цей триндьож навколо мови сьогодні у раді.

І слава богу, що таки дотисли у першому читанні закон, який забороняє ту ж агітацію політичну по-рускє і розбиває багаторічну ху*ню тих, хто не здатен опанувати українську, тоді біжить за паспортом і Олів’є до сусідів.

Під час атаки на дім профсоюзів 19 лютого 2014 граната попала в голову Олександру Капіносу, свободівцю і фермеру. Він помер у лікарні після тривалої операції, хоча після перемоги революції планував одружитися.

Олександр був одним із рушіїв акції на захист української мови проти закону Колесниченка-Ківалова. Те, що дотисли сьогодні у залі попри брикання регів і лавіювання БПП, це пам`ять в першу чергу про цю людину. Яка голову поклала за принципи і щоб ми не про**али державу за держателями російських паспортів і любителів великого руского. Хріна.

І про мову. Вілкул вивчив державну мову в цьому скликанні. Після погроз «українською або в табло» На радіо попси завались української після закону про квоти, хоча тоді волали: «як жить без малєнького плота» і «мєчти збиваються». Закон про квоти відкрив шлях до слави Kazka, а кожні поющі труси обов`язково записали попсу українською.

Кілька років тому кричали, що дубляж фільмів українською це жах. Але дубляж наш в кіно це крута штука і всі все розуміють.

І да, закон про мови треба, не для риторики про солов’їну і пісню блабла. Знання мов розвиває ваш зло**учий мозок, своєї особливо. Щоб ніяка лядь узкоока і ботоксна не прийшла у ваше село «защищать русскоязычное население». Щоби вашому регіону в голову не пришло повторити досвіди Криму і Луганська.

Пишуть, що для БПП принципово було провести саме свій законопроект 5556 («проект Лесюка»). Але з тими іграми в залі модна було повністю профукати і закон і гасло «Мова!» на кожному кроці.

Часу нема, а федеральним округом Мишебратії можна стати легко.

І ще про мову. Вкотре дякую своєму професору Пономореву, що кожна лядь після півроку занять із СУМо хоч із Сєвасу, хоч із Донецька знала мову, як зайчик.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva