Прем’єр закликав чесно вести бізнес і сплачувати податки

У Кабінеті Міністрів планують посилити закон про захист бізнесу під час перевірок, встановивши відповідальність контролерів за перевищення своїх обов’язків. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, інформує Урядовий портал.

За його словами, ключове завдання нової комісії, до якої увійшли переважно представники ділових асоціацій та Офісу бізнес-омбудсмена – розгляд всіх випадків тиску на бізнес.

«У разі перевищення повноважень ми будемо давати свої висновки і будемо звертатися до правоохоронних органів, аби вони ухвалювали кадрові рішення щодо нечесних працівників», – пояснив Гройсман.

При цьому, за його словами, також будуть вимоги чесно вести бізнес і сплачувати податки.

Глава уряду також запропонував підприємцям до наступного засідання комісії окреслити випадки тиску на бізнес, аби можна було ухвалити конкретні рішення щодо подальших дій.

Нагадаємо, 16 листопада 2017 року Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому закон №7275, який також називають «маски-шоу стоп». Він визначає відеофіксацію невід’ємною частиною проведення обшуків. Законопроект також передбачає право заявника отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо його заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення. У грудні  2017 року президент Петро Порошенко підписав цей закон.