МАУ знову хоче судитися з лоукостером Ryanair

МАУ може знову подати в суд на Ryanair, якщо питання отримання слотів і надалі не буде узгоджене з Борисполем, і одночасне прибуття/відправлення рейсів обох авіакомпаній зашкодить українському перевізникові. Про це заявив президент МАУ Юрій Мірошников, передає Центр транспортних стратегій.

Слід зауважити, що вперше після оголошення 23 березня старту продажів квитків на рейси Ryanair в/з України керівник «Міжнародних авіаліній України» дав коментарі ЗМІ.

Так, Юрій Мірошников, як і раніше гендиректор «Борисполя» Павло Рябікін, акцентував увагу на тому, що ірландський лоукостер почав продавати квитки, не отримавши дозволу на таймінґи (вільний час для обслуговування) в аеропорту.

«Слоти, які вони очікують отримати, всі зайняті рейсами МАУ, транзитними рейсами, де час з’єднання дуже важливий, де ми знаємо, і ми вже це розуміємо, інфраструктура аеропорту в ці години пік є для нас вузьким місцем», – стверджує Мірошников.

«Якщо це рішення зашкодить «Міжнародним авіалініям України», так, ми безумовно будемо захищати наші інтереси в суді», – додав він.

«Істеричні висловлювання про високі тарифи МАУ – ще один приклад їх бажання блокувати конкуренцію, а не давати українським клієнтам низькі тарифи, які вони дійсно хочуть», – заявив Мірошников. Щоправда, змовчав, що МАУ довелося знизити тарифи після заходу Ryanair в Україну, аби зовсім не втратити клієнтів через високу вартість квитків.

Нагадаємо, у липні 2017 року МАУ просили суд визнати недійсним договір про обслуговування аеропортом «Львів» рейсів авіакомпанії Ryanair та вимагає відшкодувати 20,05 млн гривень збитків, завданих через можливий вихід на український ринок ірландського лоукостера.

«Ну, і вишенька на торті – через можливий захід Ryanair в Україну МАУ була змушена знизити ціни і завдала собі збитків. Тому «національна» авіакомпанія просить суд, щоби Міністерство інфраструктури компенсувало їм десятки мільйони гривень «втрат», – прокоментував тоді ситуацію міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Читайте: МАУ вимагає від держави 20 млн компенсації за допуск Ryanair