Кум Путіна заперечує будь-які контакти з оточенням нині чинного глави Білого дому

Упродовж останніх семи місяців президентської кампанії в США радники Дональда Трампа 18 разів контактували з наближчим оточенням російського президента Владіміра Путіна. Зокрема, йдеться і про кума господаря Кремля, українського олігарха та політика Віктора Медведчука. Про це повідомляє Reuters з посиланням на діючих і колишніх американських чиновників.

З ким у штабі Трампа спілкувався Медведчук достеменно невідомо, однак теми розмови стосувались співпраці Росії та США. Сам Медведчук заперечує будь-які контакти з будь-ким у штабі Трампа.

За даними видання, шість з раніше невідомих контактів були розмовами між послом Росії в США Сєргєєм Кисляком і радниками Трампа, включаючи екс-радника з нацбезпеки Майкла Флінна. При цьому контакти активізувалися після 8 листопада, коли сторони обговорювали створення тилового каналу зв’язку, який міг би обійти бюрократичні процедури США.

Розмови стосувалися налагодження економічних відносин між РФ і США, що постраждали від санкцій, взаємодії у боротьбі з «Ісламською державою» та Китаю.

Варто зазначити, що у січні Білий дім спочатку заперечував будь-які контакти з російськими чиновниками впродовж виборчої кампанії, а потім повідомив про чотири зустрічі радників Трампа з Кисляком.

Білий дім не відповів на запит агентства про коментарі цих даних. Адвокат Флінна та МЗС РФ також відмовилися коментувати дану інформацію.

Нагадаємо, радник президента США з національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку 13 лютого через скандал про контакти з Росією. Також нещодавно ЗМІ повідомили, що у лютому Дональд Трамп під час зустрічі з тодішнім директором ФБР Джеймсом Комі попросив припинити розслідування стосовно Флінна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ