За даними прокуратури, у 2011 році з вини Карплюка одна людина загинула на будівництві, а інша – отримала тяжкі тілесні ушкодження

Скандальному меру Ірпеня Володимиру Карплюку 31 серпня повідомили про підозру. За версією прокуратури, 2011 року Карплюк, перебуваючи на посаді директора ТОВ «Сарафан» та достовірно знаючи, що вказане товариство не має ліцензії на будівельну діяльність і дозволів на виконання будівельно-монтажних робіт з підвищеною небезпекою, умисно порушив вимоги правил безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Підозрюваний не призначив працівників, відповідальних за безпечне проведення робіт вантажопідіймальними кранами, ведення робіт за проектами виконання робіт або технологічними картами, що призвело до аварії гусеничного крану та падіння його стріли на будівлю й людей.

Внаслідок аварії одна особа загинула на місці події, ще одна отримала тяжкі тілесні ушкодження.

Завдяки своїм корупційним зв’язкам та користуючись безпорадним станом потерпілих заробітчан з Рівненщини тривалий час Карплюку вдавалося уникнути кримінальної відповідальності, зазначають у відомстві.

Санкція статті, яку інкримінують Карплюку, передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавленням волі терміном до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Карплюк відомий тим, що в його декларації про доходи за 2013 рік було зазначено 67 квартир. Згодом декларація Карплюка суттєво «схудла» – 2014-го в ній значилося 23 квартири, а за 2015-й було вказано лише 14 квартир, три будинки і менше 4 мільйонів гривень доходу.

2017 року стало відомо, що Карплюк за 901 тисячу гривень придбав матеріали для пам’ятника Тарасу Шевченку.

У липні 2016 року Генпрокуратура обшукала помешкання мера Ірпеня. Генпрокурор Юрій Луценко тоді заявив, що мери Бучі та Ірпеня впродовж 2006-2012 років незаконно відвели у власність земельні ділянки своєму оточенню. Крім того,  екс-голові ВР Ігорю Калетнику дісталося 14 га лісових угідь.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ