Ушаков не погоджується з рішенням Центру державної мови і звертатиметься до суду

Мер Риги Ніл Ушаков знову попався на спілкуванні російською. Цього разу він розмовляв недержавною мовою зі школярами. Тепер йому доведеться заплатити штраф у 50 євро. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«На думку Центру державної мови, посадова особа не може відповідати школярам на їхній рідній мові. Навіть під час неформального спілкування. А факт трансляції в Facebook є ще і обтяжливим фактом. Навіть попри те, що моя особиста сторінка», – розповів Ушаков.

Мер не погоджується з рішенням Центру і звертатиметься до суду, бо вважає, що Закон про державну мову не поширюється на неформальне спілкування.

Як відомо, Латвія прискіпливо стежить за дотриманням закону про державну мову. У липні 2016 року Центр державної мови Латвії вже штрафував Ушакова за спілкування Ризької думи у соцмережах російською. 2017 року держпідприємству виписали штраф через написи російською.

2014 року 55 латвійських вчителів оштрафували через незнання державної мови. 2011-го створювали «чорні списки» полісменів, які не знають державної мови. А 2010 року латвійську телекомпанію оштрафували за інтерв’ю російською мовою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ