Порошенко зустрівся з головним виконавчим директором IKEA в Південно-Східній Європі

12 вересня стало відомо, що шведська мережа магазинів меблів і товарів для дому IKEA вийде на вітчизняний ринок. Спочатку про це повідомив президент Петро Порошенко, потім інформацію підтвердили в самій компанії.

Як пише Слово і діло, українці неоднозначно поставилися до новини. Хтось просто кепкує з Порошенка, мовляв, знайшов собі нових «соратників» перед виборами, хтось більш серйозно аналізує ситуацію й вважає, що участь президента якнайкраще свідчить про інвестиційну неприваблиівсть нашої держави.

«Навіть не знаю, що ще краще може показати інвестиційну непривабливість України, ніж особиста участь президента в заході цієї компанії в країну. Видно і зарегульованість, і те, що без влади нічого вирішити не можна», – вважає ще один дописувач.

«Як фанат IKEA хочу сказати, що вихід на певний ринок цього меблевого монстра вже давно не є індикатором низької корупції в такій країні. Почитайте у Вікіпедії статтю про вихід IKEA на ринок РФ. Як то кажуть, «їжачки плакали, але лізли на кактус». Незважаючи на всю корупцію, затягування відкриття магазинів по 5 років, звільнення менеджерів-корупціонерів, опис поневірянь компанії в РФ, IKEA має там 14 магазинів і кілька виробництв. Отже, в корумпованій РФ IKEA працює з 2000 року, а в некорумпованій Прибалтиці – лише з 2013-го», – написав автор допису.

«А що такий галас з IKEA – ось це все від «успіх боротьби з корупцією» до президентських радісних реляцій. У РФ, наприклад, IKEA, цей «світовий бренд», інвестує й працює з 2000 року. Але там щось не видно такої самовідданої радості. Ну, працює. Заробляє на місцевому ринку. Звичайна компанія. А тут президент зустрічається з виконавчим директором магазину. Ну, круто», – вважає автор.

«IKEA не працює в країнах, де є корупційна складова й де за землю під магазини або склади вимагають хабара. І чомусь не приходили сюди за часів найпрекрасніших прем’єрів-канцлерів, не кажучи вже про темні часи януковичів-азірових. Прихід скандинавів на наш ринок – це хороший сигнал для інших інвесторів», – вважає віце-спікер парламенту Ірина Геращенко.