Хто є автором абсурдної картинки, наразі невідомо

У соціальних мережах, зокрема у Facebook, поширюють фейкову новину про те, що кордонів України нібито більше не існує. Про це попереджає поліція Словаччини, пише Мукачево.net.

Кілька днів тому в Мережі користувачі почали поширювати картинку з незрозумілою мапою України.

«Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун ще у 1991 році просив про реєстрацію кордонів в України. Її не було. Отже наразі такої держави не існує», – зазначається у коментарі до картинки.

У фейковій новині йдеться і про те, що цю інформацію нібито заборонили поширювати в українських ЗМІ та соціальних мережах.

Словацька поліція звернулась до громадян країни з проханням не вірити у такі фейки.

«Україна існує! Жодна держава не зобов’язана реєструвати свої кордони в ООН. Держава стає суверенною на тих підставах, коли вона це визнає та це приймають до відома інші держави світу, що входять до структури Організації Об’єднаних Націй. Україна є суверенною країною, повноправним членом Організації Об’єднаних Націй. А Словацька Республіка визнає її кордони та територіальну цілісність, включаючи Кримський півострів. У той же час ми засуджуємо дії Російської Федерації в Україні, які суперечать міжнародному праву», – зазначили у поліції Словаччини.

Хто є автором цієї картинки, наразі невідомо. Проте на самій мапі окупований Крим позначено одним кольором з РФ, а українські області на півдні та сході, а також Закарпаття, позначені терміном «етнічний регіон».

У поліції також зазначили, що аналогічний фейк поширювали у соцмережах у травні 2018 року.