Олена Гітлянська підтримала Володимира Зеленського

Прес-секретарка СБУ Олена Гітлянська підтримала відомого українського шоумена Володимира Зеленського в його обуренні через заборону серіалу «Свати» в Україні. В результаті вона викликала шквал критики і на свою адресу.

«Коли прес-секретар СБУ погоджується з українофобськими провокаціями Зеленського, висловленими з явним презирством до української мови та держави – це вже плінтус», – йдеться у поівдомленні спільноти «Бойкот російського кіно» у Фейсбуці.

Речниці СБУ нагадали, що її «найняв на роботу народ України, а не телемагнати-українофоби».

«СБУ може заборонити фільми з Добронравовим, внісши його до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці. Про кричущу антиукраїнську позицію цього актора відомо вже кілька років, але СБУ лише тепер заборонила йому в‘їзд і не наважується внести до Переліку, дбаючи про інтереси «зеленських чоловічків». Це ганьба!», – йдеться у повідомленні.

Сергій Оснач, який працює в Координаційній раді з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України, вважає, що Гітлянська своєю позицією дискредитувала Службу безпеки України.

«Гадав, людина, яка неодноразово принижувала Україну та українців, порівнювала Україну з порноактрисою і яка тепер влаштовує гучні провокації, не приховуючи свого презирства до української держави та мови, називається якось инакше. А виявляється, це просто відомий шоумен і з його «обуренням» можна погодитись. Не знаю, навіщо речниця СБУ вирішила повідомити нам своє лічноє мнєніє, але такою позицією вона дискредитує СБУ, демонструє незнання або небажання виконувати українські закони, згідно з якими СБУ може і мусить внести Добронравова до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці, і таким чином заборонити всі його фільми», – пише він.

Оснач переконаний: якщо СБУ, замість виконувати закон, керуватиметься такими «лічнимі мнєніямі своїх співробітників або зважатиме на виття шанувальників «Сватів», це руйнуватиме українську державність».

Гадав, людина, яка неодноразово принижувала Україну та українців, порівнювала Україну з порноактрисою і яка тепер…

Gepostet von Сергій Оснач am Freitag, 24. November 2017

Нагадаємо, у Держкіно заявили, що відреагують на заборону в’їзду Службою безпеки України зірці українського серіалу «Свати» – російському актору Фьодору Добронравову, тільки-но одержать відповідні документи від Міністерства культури. Таким чином, імовірно, серіал заборонять для показу в Україні.

23 листопада Служба безпеки України ухвалила рішення про заборону в’їзду на 3 роки російському артисту Фьодору Добронравову, який публічно підтримує анексію Криму і відвідував окупований півострів.

Сам російський актор заявив, що нічого не знає про те, що став персоною нон ґрата в Україні. Також він заперечує, що відвідував анексований Крим.

Тим часом український актор Володимир Зеленський різко висловився на адресу Служби безпеки України і тих, хто виступає за заборону серіалу «Свати». Відповідне відеозвернення він оприлюднив на Youtube каналі студії Квартал 95. Зеленський підкреслює, що це – «український серіал, придуманий ним і його колегами за українські гроші».

Читайте: Від «Сватів» ніхто не повісився? Український режисер спростував слова Зеленського