Це другий візит німецького канцлера в Росію з часу, коли РФ незаконно анексувала український Крим 2014 року

Канцлер Німеччини Анґела Меркель провела зустріч із президентом Росії Владіміром Путіним під час свого візиту до РФ. За її результатами вона заявила, що Україна має отримати безперешкодний доступ до свого кордону на Донбасі, передає Українська правда.

Меркель зазначила, що не вважає доцільним укладати нову мирну угоду щодо врегулювання ситуації в Україні, та підкреслила, що до політичних кроків можна вдатися лише після досягнення перемир’я.

«Нам потрібне перемир’я. Воно має суттєве значення для подальшого розвитку подій», – наголосила Меркель.

Канцлер Німеччини також нагадала, що зняття санкцій з Росії можливе лише після виконання РФ Мінських домовленостей.

Говорячи про можливість введення місії ООН на Донбас замість спостерігачів ОБСЄ, Меркель заявила, що немає сенсу шукати інші формати, які не принесуть більше користі.

«Щодо відправлення спостерігачів ООН, а ми про це говорили, то ми єдині в тому, що робота представників ОБСЄ є дуже важливою. Представники ОБСЄ мають отримати значну підтримку з нашої сторони. І немає сенсу шукати інші формати, які не принесуть більше користі», – сказала вона.

Нагадаємо, це другий візит німецького канцлера в Росію з часу, коли РФ незаконно анексувала український Крим 2014 року. Серед основних тем переговорів двох лідерів у Сочі – конфлікти в Україні та Сирії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ