Жителі двох будинків на Харківському шосе заблокували рух транспорту ще 30 жовтня

Увечері 30 жовтня мешканці двох будинків ЖК «Мега Сіті» на Харківському шосе в Києві перекрили дорогу, вимагаючи відновити подачу електроенергії. Через акцію протесту було заблоковано рух транспорту.

У КП «Київпастранс» повідомляють, що станом на 14:20 рух автобусів № 42, 45, 51, 63, 115 Харківським шосе відновлено. У столичні поліції уточнили, що мітингувальники розблокували дорогу.

У свою чергу, ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» заявляє, що електропостачання двох будинків по вулиці Харківське шосе, 19 та 19-А буде відновлено одразу після сплати частини боргу і підписання графіка погашення решти боргу.

Як повідомив директор з продажу «ДТЕК «Київські електромережі» Віктор Мельников, таке попереднє рішення було ухвалено в результаті перемовин, які тривали від 9-ї ранку середи з представниками балансоутримувача будинків ТОВ «ДІМ-СЕРВІС 19».

«Є попередні домовленості: частину боргу у сумі близько 250 тисяч гривень вони сплачують сьогодні, решту – близько 2,7 мільйона (2 мільйони станом на кінець вересня і 1 мільйон гривень боргу за жовтень, – ред.) – вони погашають до 1 липня 2019 року. Але не 31 червня, а частинами упродовж року», – сказав Мельников.

Він додав, що нині ці усні домовленості оформлюються документально.

«Якщо ми сьогодні побачимо цей перший платіж у 250 тисяч і якщо ТОВ «ДІМ-СЕРВІС 19» підписує графік погашення боргу, то ми одразу готові відновити електропостачання будинків», – заявив Мельников.

За словами представника компанії, на відновлення електропостачання піде близько однєї години.

Нагадаємо, у серпні 2017-го Харківське шосе вже перекривали через відсутність води та електрики.  Тоді у «Київенерго» заявили про борг у понад 3 млн гривень компанії, яка належить скандальному забудовнику Анатолію Войцеховському. Люди ж запевняли, що не мають боргів.

Войцеховського підозрюють в самовільному захопленні ділянок під будівництво 40 об’єктів; непоодиноких фактах повторного продажу квартир в житлових будинках, вже реалізованих іншим громадянам; введенні в експлуатацію житла на підставі підроблених рішень судів.

25 жовтня 2016 року ГПУ завершила досудове розслідування щодо Войцеховського і ще двох співучасників – керівників підконтрольних йому підприємств.

Щоби вийти з-під арешту, Войцеховському довелося внести заставу в 14 млн гривень. У вересні 2016 року радник київського мера Дмитро Білоцерковець повідомив, що Войцеховський втік до РФ після того, як його випустили під заставу.