Експерт переконаний, що українська влада веде тарифну війну з бізнесом

Нацкомісія з державного регулювання в царині енергетики і комунальних послуг планує змінити підхід до розрахунку вартості транспортування природного газу для споживачів, що призведе до удару по українській промисловості. Про це у своєму Facebook попередив очільник Федерації металургів України Сергій Біленький.

«Якщо раніше бізнес оплачував за фактичний обсяг прокачування природного газу, то зараз хочуть брати гроші за послугу виходячи з максимального, а не середнього обсягу споживання за минулий період», – зазначив Біленький.

За його словами, це призведе до суттєвого зростання витрат на транспортування для споживачів, і, відповідно, до зростання собівартості продукції української промисловості і подальшого зниження її конкурентоспроможності на світових ринках.

«Це на додаток до того, що запроваджена з 1 січня 2016 року плата за точку входу в ГТС України (12,47 $/тис. куб. м.) в 2-4 рази вище, ніж в сусідніх європейських країнах», – зауважив фахівець.

Він підкреслив, що процеси росту тарифів в Україні відбуваються постійно і при цьому кулуарно, під виглядом проєвропейських ініціатив.

«Під виглядом приведення системи тарифоутворення до європейських практик хочуть в черговий раз здерти з ледь живої промисловості гроші для фінансування державної монополії, рентабельність якої і так вище межі мрій будь-якого виробника в Україні. Знову підвищення тарифів проштовхується кулуарно», – наголосив представник металургійної галузі.

Для прикладу він навів питання підвищення тарифів на послуги державного монополіста «Укразлізниці».

«Схоже, як і в разі підвищення вантажних тарифів «Укрзалізниці», ніхто по-серйозному обговорювати зростання цін із споживачами не планує. Нагадаю, що діалог з/д монополії з клієнтами ніяк не складається, відповіді на свої питання учасники робочої групи при Джержрегуляторної службі так і не отримали, а в той же час є інформація, що «УЗ» зараз намагається активно обговорювати в КМУ різні варіанти індексації вантажних тарифів», – стверджує очільник Федерації металургів.

«Ну не хочуть гастролери з «міжнародного правління» «УЗ» визнати, що не на часі зараз підвищення тарифів. І така їх позиція зрозуміла, оскільки це найпростіший шлях для короткострокового збільшення рентабельності ввіреного їм господарства».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ