Перехід на систему автономних потягів відбудеться до 2020 року

Метрополітен шотландського міста Ґлазґо до кінця 2020 року обслуговуватимуть безпілотні потяги. Вони не лише пересуватимуться коліями абсолютно самостійно – у підземці не буде жодного співробітника метро. Про це повідомляє The Scotsman.

Поїзди в Ґлазґо стануть першими повністю автономними метропоїздами у королівстві. Потяги будуть обладнані камерами відеоспостереження, а в особливо завантажені дні в деяких з них все ж таки будуть знаходитися співробітники метро – цього вимагають профспілки працівників підземки.

У кінці поточного року в Ґлазго на ділянці шляху неподалік стадіону Айброкс почнуться випробування нових автономних поїздів, які планується завершити у 2020 році.

Випробування проводитимуться в рамках масштабної програми з модернізації метрополітену, ​​на яку планується витратити 288 мільйонів фунтів стерлінгів (390,5 млн доларів).

Наразі у Великій Британії вже діють автономні потяги. Наприклад, такі склади переміщаються Доклендским легким метро в Лондоні, проте в кабіні машиніста кожного з них завжди перебуває оператор, готовий в будь-який момент прийняти управління на себе. Також він стежить за безпекою.

Варто зазначити, що на систему автономних поїздів метро планують перейти ще в кількох країних світу, зокрема в США та Японії.