Очільник ГПУ визнав, що в Україні є підстави для мирного протесту громадян

Протести активістів під Верховною Радою фінансують з-за кордону. Про це заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко та пообіцяв довести цей факт. Про це пише Українська правда.

Очільник ГПУ визнав, що в Україні є підстави для мирного протесту громадян. Мовляв, влада робить помилки, а людям «живеться складно».

«Право на мирний протест не означає підготовку до силового перевороту, який затіяла невелика група людей. 150-200 людей вимагають виключно те, чого вони хочуть, за підтримки фінансування з-за кордону. Свого часу я це доведу», – додав Луценко.

Як відомо, 17 жовтня у центрі Києва розпочався кількатисячний мітинг за зняття депутатської недоторканності, зміни виборчого законодавства та створення антикорупційного суду. Організаторами акції виступили шість громадських організацій, дев’ять політичних партій та 11 народних депутатів абсолютно різних політичних поглядів. Пізніше мітингувальники встановили кілька наметів перед Верховною Радою.

19 жовтня парламент проголосувала за направлення до Конституційного суду обох законопроектів про внесення змін до Конституції у частині щодо скасування депутатської недоторканності. Водночас усі три законопроекти про вибори до Верховної Ради нардепи провалили.

Увечері 19 жовтня активісти на чолі з народними депутатами Єгором Соболєвим та Юрієм Левченком прийшли до Адміністрації Президента і передали законопроект про антикорупційний суд який вони підготували.

«Рух нових сил» і нардепи від «Сапопомочі» вирішили продовжити протести під Верховною Радою. Решта учасників мітингу почали виходити з акції.

Міністр МВС Арсен Аваков пообіцяв суворе покарання всім, хто підніме руку на поліціянтів під час акцій біля Верховної Ради.

Станом на 24 жовтня учасники акції протесту біля будівлі Верховної Ради, як і раніше, залишаються на своїх позиціях. За громадським порядком біля будівлі парламенту стежать до 100 правоохоронців.

Територією наметового містечка на проїжджій частині вулиці Грушевського ходять близько 20 учасників акції, переважно, чоловіки в формі з символікою батальйону «Донбас». Деяка частина учасників акції перебувають в наметах.

Читайте: У «Свободі» пояснили, чому пішли з протестів під Радою