Згідно із законом, уряд не може звільнити керівництво НАЗК

Міністерство юстиції готує законопроект про діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції, який дозволить переобрати керівників цього органу. Про це інформує прес-служба відомства.

Пропозиції законодавчих змін представлять найближчим часом і обговорять із громадянським суспільством.

«Розроблені зміни мають забезпечити повне перезавантаження НАЗК та якнайшвидше проведення конкурсного відбору керівництва агентства», – сподіваються у Мін’юсті.

Відомство також наголошує, що попри збої та проблеми з роботою реєстру, всі декларанти мають подати свої декларації відповідно до закону.

«Ми не маємо права допустити дискредитації системи електронного декларування та, відповідно, всієї антикорупційної політики держави», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, реєстр електронних декларацій кілька днів був фактично недоступний, тоді як друга хвиля заповнення електронних декларацій триває до 1 квітня, а для тих, хто вносить відомості вперше, – до 1 травня.

Під час засідання Кабміну 29 березня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман жорстко розкритикував голову і членів Національного агентства із запобігання корупції та закликав їх піти у відставку. Також глава уряду заявив, що жодної політики в критиці НАЗК немає.

У свою чергу, керівник НАЗК Наталія Корчак запевняла, що її відомство не винне у збоях системи, та заявила, що у відставку не піде.

Згідно із законом, уряд не може звільнити керівництво НАЗК – це може відбутися, наприклад, за власним бажанням очільника агенства та його заступників, а також за рішенням суду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ