Перший транш повинен надійти в Україну до 25 грудня

Міжнародний валютний фонд оприлюднив текст Меморандуму про економічну та фінансову політику в рамках нової програми stand by для України. Деталі угоди оприлюднила прес-служба Міністерства фінансів.

Меморандум містить виклад політики і стратегії, яких планує дотримуватися Україна впродовж 2018-2020 років, а також конкретні кроки, необхідні для успішного проходження переглядів і отримання наступних траншів.

Документ містить напрямки роботи України в сферах грошово-кредитної та валютно-курсової політики, бюджетної політики, а також політики в енергетичному і фінансовому секторах, управлінні, управлінні державними підприємствами і бізнес-кліматом, а також вісім структурних маяків.

Виконання положень Меморандуму дозволить до кінця дії програми залучити 3,9 млрд доларів фінансової підтримки від МВФ, які підуть в резерви Національного банку.

Ключові пункти меморандуму: монетарна політика; незалежний НБУ продовжить дотримуватися політики гнучкого валютного курсу; інфляція складе 7% з грудня 2018 по грудень 2019 року, а в 2020 році – 5% +/- 1%.

Для цього Мінфін повинен подавати НБУ щоденний і щомісячний прогноз грошових потоків.

Україна дотримуватиметься підходу фіскальної стійкості в середньостроковій перспективі, зокрема: дефіцит: 2,5% в 2018 році, 2,25% в 2019 році.

На початку 2019 року – скасування обмеження на заробітні плати, з яких сплачують єдиний соціальний внесок.

Під час програми не буде податкової амністії, але це обмеження не заперечує можливості проведення в майбутньому кампанії з нульового декларування активів фізичних осіб, за умови попереднього узгодження його умов і обґрунтування цілей з експертами МВФ.

Не будуть запроваджувати також нових податкових пільг, не знижуватимуть ставки податку на прибуток підприємств.

Припинено також запровадження другого рівня пенсійної системи.

Водночас Україна продовжить діалог з експертами МВФ з пошуку можливості введення податку на виведений капітал у формі фіскально-нейтральної, збалансованої та стабільної моделі оподаткування розподіленого прибутку.

Надпланові бюджетні доходи будуть спрямовані на зниження боргу.

Відповідно до зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках Меморандуму, до травня 2019 року в Вищий антикорупційний суд повинні бути призначені щонайменше 35 суддів, а вже до кінця липня 2019 року має бути проведено незалежний аудит Національного антикорупційного бюро.

Згідно з Меморандумом, до кінця березня 2019 року Україна повинна внести поправки в законодавство в сфері протидії відмиванню коштів та боротьби з фінансуванням тероризму.

У Міністерстві фінансів України також повідомили, що перший транш повинен надійти в Україну до 25 грудня.  Рішення про подальші транші ухвалюватимуться у травні та в листопаді 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов Меморандуму.