Розпорядження набере чинності з 26 серпня 2019 року

Міністерство фінансів США запроваджує додаткові санкції щодо Росії в рамках заходів, передбачених законом про контроль і ліквідацію хімічної і біологічної зброї. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Для введення санкцій в дію Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США видало окреме розпорядження, що стосується Росії. Документ забороняє американським банкам брати участь в первинному ринку російських суверенних облігацій, що випускаються в іноземній валюті, а також видавати кредити в іноземній валюті під заставу російських суверенних облігацій.

Розпорядження набере чинності з 26 серпня 2019 року.

У Мінфіні також запевнили, що уряд США протидіятиме можливим спробам надання фінансової допомоги Росії з боку міжнародних банків розвитку.

Нагадаємо, раніше Держдепартамент США офіційно оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії через використання хімічної зброї в нападі у Великій Британії на російського подвійного агента Сєрґєя Скрипаля в 2018 році.

Читайте: США зробили крок до санкцій проти «Північного потоку-2»

Нагадаємо, 4 березня 2018 року екс-полковник ГРУ Сєрґєй Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені в несвідомому стані на лавці в центрі Солсбері. Слідчі встановили, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною «Новічок», яку виробляли на території РФ. На думку британської влади, за отруєнням стояли російські агенти. Водночас Росія заперечувала свою можливу причетність до отруєння Скрипалів.

Після інциденту Британія та її союзники видворили десятки російських дипломатів, Росія відповіла дзеркальними діями. Водночас через напад США запровадили нові санкції проти РФ.

Скрипалі пережили отруєння, але залишки «Новічка» у флаконі від парфумів підібрав місцевий житель і дав своїй подрузі Дон Стерджес, яка померла 8 липня.

Британські прокурори 5 вересня назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це – Алєксандр Петров та Руслан Боширов. Поліція також з’ясувала за записами камер спостереження їхній детальний маршрут 3 і 4 березня у Лондоні та Солсбері. Прем’єрка Британії Тереза Мей заявила, що росіяни, яких британські слідчі підозрюють у виконанні отруєння в Солсбері, є офіцерами ГРУ – військової розвідки РФ. Водночас у МЗС Росії казали, що названі імена їм невідомі, та заявили про «інформаційні маніпуляції» з боку Британії.