У Мінфіні не бачать причин для девальвації гривні після знецінення валют країн СНД
У Мінфіні не бачать причин для девальвації гривні після знецінення валют країн СНД

Міністерство фінансів України не бачить причин для девальвації гривні слідом за знеціненням валют країн СНД і обвалом цін на сировинних ринках, включаючи ринок нафти, металів й агропродукції. Про це сказав журналістам заступник міністра фінансів України Ігор Уманський, передає УНІАН.

«Гривня стабільна. Поки гривня почувається краще всіх інших (валют, – ред.), – сказав Уманський. – Тиск сировинних ринків, безперечно, існує. Однак на відміну від того ж тенґе або інших валют, Україна пройшла вже етап серйозної девальвації. Зараз багато країн Україну наздоганяють. Якщо ми й надалі будемо рухатися (за програмою реформ, – ред.), яку ми собі намітили, я серйозних підстав для девальвації гривні не бачу».

Як повідомлялося, за словами прем`єр-міністра України Арсенія Яценюка, уряд завдяки проведеним реформам, а також співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та урядами інших країн накопичив достатню фінансову подушку для протидії зовнішнім викликам. Він повідомив, що на поточний момент на єдиному казначейському рахунку накопичено близько 30 млрд. грн., на валютних рахунках уряду – 35 млрд. грн., а золотовалютні резерви Нацбанку становлять близько 12 млрд. дол. Водночас, Яценюк доручив головам Мінфіну, Нацбанку і Мінекономрозвитку оцінити ситуацію на ринках і спрогнозувати можливі ризики для України.

У результаті довготривалого й значного падіння цін на нафту, а також внаслідок девальвації валют провідних економік світу, зокрема Китаю, в світі протягом кількох тижнів спостерігається знецінення валюти Південно-Східної Азії, Африки, а також країн Близького сходу – основних експортерів нафти. Найбільш сильно знецінилися валюти Росії, Казахстану, В`єтнаму, а також низки країн Африки. На думку експертів, така ситуація може представляти загрозу для України через те, що ці країни, за винятком Росії, є ринками збуту української продукції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, закордонні кредитори виділять Україні в борг ще $500 млн. Таке рішення про позику на підтримку політики розвитку України ухвалила рада директорів Світового банку.

Читайте: Центробанк РФ побоюється падіння рубля до «тризначної цифри» за долар

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ