Володимир Омелян обіцяє «виставити рахунок» Росії

Прямі збитки України від будівництва окупантами Керченського мосту в Криму оцінили в 500 мільйонів гривень на рік. Про це заявив голова Міністерства інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми орієнтовно оцінюємо збитки в півмільярда гривень на рік – це прямі збитки від того, що було скорочено тоннаж судів на захід у наші два порти на Азовському морі», – сказав він.

Омелян наголосив, що непрямі збитки – це мільярдні суми.

«Ми розуміємо, що кожну секунду Керченська протока перебуває під загрозою закриття з тих чи інших причин», – додав він.

«Ми все скрупульозно підраховуємо. Всі рахунки буде Росії виставлено», – резюмував Омелян.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 15 травня окупанти офіційно відкрили автомобільну частину так званого Кримського мосту через Керченську протоку. На відкриття приїхав президент РФ Владімір Путін.

Міст через Керченську протоку поєднав анексований Крим і російський Краснодарський край. Його довжина становить 19 кілометрів. Будівництво триває з 2015 року. Рух автомобілів, згідно з графіком, мав відкритися в грудні 2018 року.

У Росії заявляють, що пропускна спроможність мосту – 40 тисяч автомобілів і 47 пар поїздів на добу, 14 млн пасажирів і 13 млн тонн вантажів на рік.

У прокуратурі АР Крим заявляють, що будівництво Керченського мосту завдасть щонайменше 10 млрд грн збитків екосистемі Чорного і Азовського морів.