Андрій Загороднюк заявив, що перетворюватиме ЗСУ «на армію стандартів НАТО»

29 серпня Верховна Рада призначила міністром оборони позаштатного радника президента Володимира Зеленського, члена наглядової ради «Укроборонпрому» Андрія Загороднюка. Його кандидатуру підтримали 314 нардепів.

Під час свого виступу Загороднюк анонсував плани «перетворювати армію на армію стандартів НАТО».

«Від слів до діла, перейти до реформування за стандартами НАТО. Бо наші спроможності… Як кажуть: маленька «червона армія» ніколи не переможе велику «червону армію». Хоча ми дуже змінилися за останні роки, але багато роботи ще попереду», – сказав новий керманич Міноборони.

42-річний Андрій Загороднюк упродовж трьох років очолював проектний офіс реформ Міністерства оборони. Має юридичну освіту. Навчався у Київському національному університеті імені Т.Шевченка, Університеті Уорвік та Оксфордському університеті. Згідно з офіційною біографією, «має більше 16 років досвіду роботи на керівних посадах у гірничо-видобувній і виробничій галузях».

Як повідомив глава фракції «Слуги народу» Давид Арахамія перед голосуванням, попередній міністр оборони Степан Полторак допомагатиме Загороднюку на новій посаді.