Міністерство оборони купило димову суміш для страйкболу на 72 млн

Міністерство оборони у 2015-2017 роках закупило замість димових сумішей марки ДС-56 для використання в зоні бойових дій суміш для обкурювання дерев, імітації бойових дій при грі в страйкбол та під час кінематографічних зйомок. Про це повідомляє Військова прокуратура Південного регіону України.

За фактом закупівлі неякісного військового майна військовою прокуратурою Криворізького гарнізону 12 березня розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) КК України.

Сума вказаної угоди складає понад 72 мільйони гривень. При цьому жодних випробувань перед придбанням майна військового призначення військовими посадовими особами проведено не було.

Натомість виявлено, що закуплена суміш не є димовою сумішшю марки ДС-56, яка перебуває на озброєнні у Збройних силах України.

Більше того, через відсутність стійкості диму до розсіювання в атмосферному повітрі закуплена димова суміш не забезпечує належного маскувального ефекту, а тому взагалі не може використовуватися за цільовим призначенням під час бойових дій.

«При цьому встановлено, що за своїми технічними характеристиками закуплена суміш виготовляється для обкурювання дерев, імітації бойових дій при грі у страйкбол, у якості димової завіси під час кінематографічних зйомок тощо», – підкреслили у прокуратурі.

Читайте: Міноборони двічі закупило непридатні для військових гвинтокрили