Міністерство оборони провело сумнівний тендер, незважаючи на судову заборону

24 березня, попри на наявність судової заборони, Міністерство оборони України провело тендер за переговорною процедурою на закупівлю більше 20 тисяч тонн авіаційного палива. Про це повідомив УНН із посиланням на відповідну Ухвалу суду та інформацію системи публічних закупівель «ProZorro».

22 березня, Дніпропетровський окружний адміністративний суд виніс Ухвалу, якою заборонив «Міністерству оборони України здійснювати будь-які дії щодо проведення електронного аукціону в електронній системі закупівель, проводити переговори з учасниками процедури закупівлі, визначати переможця процедури закупівлі, укладати договір з переможцем закупівлі».

Аналогічна заборона міститься в Ухвалі суду і щодо дій ДП «ProZorro».

«Заборонити Державному підприємству «ProZorro» здійснювати будь-які дії з проведення електронного аукціону в електронній системі закупівель», – ідеться у документі.

Натомість, ігноруючи вимогу суду, тендерний комітет Міноборони, 24 березня провів тендер за переговорною процедурою на закупівлю авіаційного палива загальною вартістю близько 400 тисяч гривень.

Перемогу у ньому по двом лотам,зокрема, отримала невідома компанія – ТОВ «ЄФГ Трейдинг», яка раніше ніколи не брала участі у паливних закупівлях держаних органів. Заснована ці фірма була лише 2016 року і нараховує статутний капітал всього у розмірі 20 тисяч гривень.

Решту два лоти загальним об’ємом 9 тисяч тонн пального «отримало» ТОВ «Сокар Україна» (із цінами 21 000 грн/т і 19 965 грн/т).

Підставою для запобіжної Ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду про заборону проводити переговорну процедуру у вказаному тендері (4 лоти) стали штучні обмеження можливостей потенційних учасників закупівлі подати свої заявки на участь тендері. Зумовлені вони були блокуванням тендерної процедури збоку ТОВ «ВІЙСЬКСЕРВІС ВОЛОНТЕР».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ