Прогулянки на свіжому повітрі й фізична активність допоможуть уникнути млявості

У холодну пору року людина менше радіє і більше хоче спати. Занепад сил безпосередньо пов’язаний з відсутністю достатньої кількості світла. Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун дала низку порад, як уникнути осінньої хандри.

«Існує кілька способів, які допоможуть підвищити свій рівень тону та легше пережити холод і нестачу світла», – пише чиновниця у Facebook.

Зокрема, Уляна Супрун дає такі поради українцям:

1. Якомога більше перебувайте на світлі.

Яскраве світло і часте перебування вдень на вулиці допоможуть простимулювати мозок і змусять його утворювати серотонін. А в деяких дослідженнях навіть вказують, що як денне, так і яскраве світло в приміщенні, покращують соціальну взаємодію та настрій (

До прикладу, у Скандинавських країнах, де світловий день взимку надзвичайно короткий, навіть стали відкривати світлові кав’ярні, де люди мають змогу сидіти в яскраво освітлених приміщеннях.

2. Будьте фізично активні.

Активний рух в холодну погоду допоможе нам не змерзнути, не набрати вагу і утворити ще більше серотоніну, а також вітаміну D. Тому одягайтесь тепліше та сміливо виходьте на прогулянки. До того ж, зимові види спорту – хороші ліки проти сезонного смутку.

3. Соціалізуйтесь та намагайтесь більше спілкуватися.

Адже це потужний стимулятор мозку. Читання книжок у затишному теплому кріслі — це прекрасно, але не варто себе повністю ізолювати. Спілкування і підтримка істотно зменшують ризик депресивних станів, синдрому вигорання та серцево-судинних хвороб.

4. Слідкуйте за своїм раціоном.

Виявляється, молочна продукція, хумус і фалафель багаті триптофаном — амінокислотою, з якої утворюється той самий серотонін. Додайте до цього фізичну активність, адже вона сприяє поглинанню триптофану мозком.

«А ось популярні ліки проти хандри — шоколад та м’яке світло свічок нам не допоможуть збадьоритися. Брак світла і солодощі здатні скоріш посилювати млявість нашого мозку», – зазначає очільниця Мінохорони здоров’я.

«Холодна погода не привід засмучуватись та проводити більшість часу вдома. Виходьте якомога частіше на прогулянки, збалансовано харчуйтесь та не забувайте про повноцінний сон — це найкращі ліки проти осінньо-зимового смутку!», – резюмує уляна Супрун.

https://www.facebook.com/ulanasuprun/photos/a.1764564323828127/2209657502652138/?type=3&theater