В Україні неодноразово фіксували вибухи мінометів

Військова прокуратура Київського гарнізону розслідує кримінальне провадження за фактами недбалого ставлення чиновників Міністерства оборони під час контролю над постачанням мінометів «Молот»,  що привело до збитків у розмірі 7,2 млн грн. Про це пише Українська правда.

В ухвалі суду від 21 грудня 2018 року наводиться інформація слідства, згідно з якою між Міністерством оборони та  ПАТ «Завод «Маяк», який входить у структуру концерну «Укроборонпром» був укладений контракт на постачання мінометів калібру 120 мм М120-15 «Молот» вартістю 483 тис. грн за одиницю.

Під час поставки до військової частини А4559 (смт. Оржів Рівненської області) в частини мінометів виявлено технічні недоліки, а частина під час нетривалої експлуатації вийшли з ладу.

«За результатами дефектації встановлено конструкторські недоліки, які несумісні з подальшим використанням мінометів», – підсумували прокурори.

Контроль виконання ПАТ «Завод «Маяк» умов державного контракту здійснювали службові особи 5277 військового представництва МО України, які недбало поставились до своїх посадових обов’язків щодо контролю поставки продукції, в результаті чого завдано істотну шкоду державі у вигляді грошових коштів у розмірі 7,2 млн грн.

Як з’ясувало слідство, на заводі «Маяк» не було обладнання та потужностей для виготовлення всіх складових механізмів мінометів. Тому «Маяк» закуповував різні частини до міномету у численних приватних постачальників.  50 відсотків складових міномета поставляло ПАТ «Старокраматорський машинобудівний завод», яке належить колишньому регіоналу Максиму Єфімову. Нині народний депутат входить у фракцію «Блок Петра Порошенка».

Паралельно в господарському суді «Старокраматорський машинобудівний завод» намагається стягнути з заводу «Маяк» дві заборгованості за постачання мінометів у сумах  1,7 млн грн  та 2,04 млн грн.

Допитана в якості свідка заступника начальника відділу матеріально-технічного забезпечення та кооперації повідомила, що при трьох оплатах понад 76 млн грн з ПАТ «Завод «Маяк» 80% відсотків вартостідвох укладених з ПАТ «Старокраматорський машинобудівний завод» договорів, всупереч встановленому порядку, службова записка разом з рахунком-фактурой в фінансовий відділ заводу не складалась та керівництвом підприємства на погодження не візувалась.

Нагадаємо, 23 вересня 2018 року в одній з військових частин  під час виконання бойового завдання щодо ведення вогню у відповідь у каналі ствола міномету М120-15 «Молот» розірвалась міна. Легкі дотичні поранення отримали двоє військовослужбовців.

На початку липня на Рівненському загальновійськовому полігоні під час занять з бойової підготовки вибухнув міномет «Молот». Внаслідок інциденту троє людей загинули, ще дев’ятеро – отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Міністр оборони призначив службове розслідування трагедії, також у відомстві назвали основну версію смертельного вибуху – порушення заходів безпеки під час проведення навчань.

Президент Петро Порошенко тимчасово заборонив використовувати міномети «Молот».