За словами Гриневич, навчальні заклади мусять оприлюднювати інформацію про свої видатки в Інтернеті

Міністерство освіти України співпрацює з батьківськими організаціями, щоби виявляти таке явище, як репетиторство. Про це повідомила голова відомства Лілія Гриневич, повідомляє Укрінформ.

За її словами, потрібно долати факт репетиторства, адже вчителі свідомо не надають на уроках весь необхідний матеріал, таким чином стимулюючи додаткові заняття.

«Ми працюємо і з батьківським організаціями, щоби це вчасно виявляти. Ми розуміємо, що тут потрібно працювати над підвищенням соціального статусу вчителя. І те, що ми просунули в цьому році по єдиній тарифній сітці, підняли на два тарифні розряди соціальний статус вчителя, а також загальне підняття заробітної плати вчителів на 50% – це є той крок назустріч учителеві», – сказала Гриневич.

Також щоби запобігти неналежному використанню коштів, які виділяються навчальним закладам, а також зловживанню батьківськими внесками у законі «Про освіту» закладено норму, згідно з якою заклади мусять оприлюднювати інформацію про свої видатки.

«У проекті закону про освіту, який ухвалений у першому читанні, ми записали обов’язкову норму для кожного навчального закладу України публікувати на своїх Інтернет-сторінках чіткий звіт про їхні доходи як з бюджетних джерел, так і від батьків, і їхні видатки, і тому все стане прозорим і зрозумілим, і батьки зможуть контролювати і розуміти, скільки грошей цей навчальний заклад і на що саме отримав з бюджетів – як державного, так і місцевого рівня», – сказала Гриневич.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ