Дітей у середній і початковій школі хочуть змусити писати ЗНО

Міносвіти і науки України планує запровадити зовнішнє незалежне оцінювання в початковій і середній школі. Про це у своїй статті для Дзеркала тижня повідомила Оксана Онищенко із посиланням на екс-заступника міністра освіти, віце-президента Київської школи економіки Інну Совсун.

Відповідно до законопроекту «Про освіту», передбачається перехід на 12-річну школу, при цьому останні 3 роки навчання в старшій школі будуть профільними. До старшої школи потраплятимуть за результатами незалежного іспиту, а для вступу в престижні школи проходитиме конкурс.

«Іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). У такому випадку цей іспит має проводитись на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до ВНЗ задля гарантування незалежності та об’єктивності проведення і визначення результатів», – пояснила Совсун.

Крім того, планується у початковій школі за допомогою процедури ЗНО планують проводити моніторинг якості освіти.

За словами директора УЦОЯО Вадима Карандія, задля максимальної ефективності моніторингу його проводитимуть не для всіх учнів, а вибірково.

«Ми порахували, що до моніторингу варто залучити 6 тисяч четверокласників (усього в Україні їх близько 400 тисяч). Цього достатньо, щоби встановити, які тенденції є у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти, НАПНУ тощо», – зазначив Карандій.