Лілія Гриневич повідомила, що Україна підготує покрокову карту імплементації статті 7 Закону «Про освіту»

Міністерство освіти і науки України в повному обсязі прийняло рекомендації Венеційської комісії щодо мовної статті закону «Про освіту» та погоджується, що перехідний період для її імплементації має бути продовжено до 2023 року. Про це повідомила глава відомства Лілія Гриневич, передає прес-служба Міносвіти.

«Ми вдячні Венеційській комісії за оперативну та професійну роботу і готові імплементувати ці рекомендації. Важливо розуміти, що ми це робимо не через реакцію окремих країн, наше перше завдання – дати кожній українській дитині, незалежно від її національності або місця проживання, високий рівень володіння українською мовою. Для цього нам потрібно, щоб всі були готові до імплементації статті, а також щоб при цьому враховувалися особливості навчання для національних громад різних мовних груп», – сказала Гриневич під час зустрічі з послом Румунії в Україні Крістіаном-Леоном Цуркану.

Вона додала, що Україна підготує покрокову карту імплементації мовної статті.

Окремо на зустрічі обговорювалося питання доопрацювання Протоколу про співробітництво у сфері освіти між Міністерством освіти і науки України та Міністерством національної освіти Румунії. Документ планують підписати в поточному році в Бухаресті після завершення переговорів.

«Ми переглянули останній драфт протоколу. З нашого боку переважно редакційні правки. Щодо змістовного – нам важливо, щоб угода була збалансованою і всі положення були на основі паритету», – зазначила Гриневич.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Будапешт висунув Києву чергові умови щодо закону про освіту. За словами очільника МЗС Угорщини Петера Сійярто, Україна має надати гарантії щодо узгодження нового закону з угорською нацменшиною на Закарпатті. Мовляв, лише після цього можна запроваджувати в дію цей документ. В ішому разі Будапешт залишає за собою право блокувати всі міжнародні ініціативи України в рамках ЄС і НАТО.

Нагадаємо, новий закон про освіту, передбачає навчання в усіх школах лише українською мовою з 5 класу. Це викликало протест з боку Румунії, Росії, Греції та найбільше Угорщини.

Читайте: Будапешт висуває штучні вимоги до Києва – секретар Венеційської комісії