vnz
Замість 15 заяв 2017 року можна буде подавати лише 7

Міносвіти змінює правила вступу до ВНЗ із 2017 року. Зокрема, відбудеться скорочення кількості заяв абітурієнтів на вступ порівняно з минулорічною вступною кампанією. Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства освіти України.

Якщо раніше можна було подавати до 15 заяв на 5 спеціальностей без обмежень у кількості ВНЗ, то з наступного року абітурієнт подаватиме 7 заяв до вищих навчальних закладів на 3 спеціальності.

«7 заяв – це дасть можливість вступнику сконцентруватися на обраних ним спеціальностях, а також не заплутатися в різноманітті спеціальностей і вишів», – розповів проректор КНУ імені Т.Шевченка Володимир Бугров.

Вступ до вишів відбуватиметься за результатами сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2016 та 2017 років. Для вступу в університети обов’язковим буде сертифікат з української мови та літератури.

«З якого предмету будуть інші два сертифікати ЗНО – обиратиме університет. Одним з них може бути математика або історія України, або біологія, третій сертифікат – з інших предметів, які визначить сам ВНЗ», –зазначили у міністерстві.

2017 року вступники із Криму та Донбасу вступатимуть за окремими квотами. Також певні особливості вступу передбачені й для пільгових категорій – інвалідів, дітей сиріт, учасників АТО.

Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження додатків документів про освіту триватиме з 29 червня до 18 годин 25 липня.

2017 року прийом заяв у вищі навчальні заклади на основі ЗНО відбуватиметься до 18 годин 26 липня. Вступні конкурси у вищі навчальні заклади пройдуть з 17 до  26 липня, а іспити – з 21 до 26 липня.

Зарахування на навчання за бюджетні кошти відбуватиметься до 15 серпня 2017 року, а на контракт – 18 серпня. Також умови прийому передбачають, що пільгові категорії будуть зараховані до 28 серпня.