Паркувальні майданчики не облаштовуватимуть на спорудах соціальної сфери

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ пропонує дозволити розміщувати паркувальні майданчики на дахах будівель, окрім споруд соціальної сфери. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

«Сьогодні нестача паркомісць, особливо у великих містах, – одвічна проблема. Не лише для України, а й для багатьох інших країн Європи та світу. Для її вирішення будують багатоповерхові та підземні паркінги, проектують автоматизовані та перехоплюючі стоянки, але все одно машиномісць не завжди вистачає. А знайти вільне місце, щоб організувати парковку, стає все складніше», – пише він.

За словами Парцхаладзе, виходом із цієї ситуації можуть стати паркінги на експлуатованих дахах громадських будинків. Тобто, на тих покрівлях, які пристосовані для різного господарчого використання. Виняток становлять соціальні заклади – дитячі садки, школи та корпуси закладів охорони здоров’я з палатами.

«Ми проаналізували існуючий закордонний досвід, що така альтернатива також можлива, наприклад, при проектуванні сучасних ТРЦ чи інших громадських закладів. Тому внесли відповідну зміну у ДБН, прописавши обов’язкові технічні вимоги та навантаження», – додав заступник міністра та уточнив, що мова йде саме про експлуатовані покрівлі громадських будинків, які дозволяють використовувати свою поверхню в різних цілях.

Зазначається також, що парковки на дахах сьогодні є у багатьох ТЦ і ТРЦ в Італії, Франції та інших країнах Європи та світу. Наприклад, парковка розташована на даху торговельного центру Galeria Krakowska у Кракові в Польщі.

Зміни до Державних будівельних норм розроблялися фахівцями ПАТ КиївЗНДІЕП, вони вже затверджені та набудуть чинності орієнтовно за три місяці після офіційного опублікування.

https://www.facebook.com/lev.partskhaladze/photos/a.162260117261772/1138359982985109/?type=3&theater