Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука у коментарі Сегодня зауважив, що перший пункт Мінських домовленостей – це безпека. Проте нині він не працює, тому розмовляти про другий, третій, двадцять п’ятий є нелогічним.

«За ці два роки Мінські угоди взагалі не вдалося імплементувати. Тому що перший пункт – це безпека. Без першого пункту розмовляти про другий, третій, двадцять п’ятий – це нелогічно. Водночас, я так не вважаю, що Мінські угоди не можна переписати», – підкреслив високопосадовець.

«Із моєї точки зору їх, на жаль (чи це було зроблено навмисно, чи випадково, не знаю), виписано таким чином, що вони не мають єдиного трактування. І в цьому – величезна проблема, тому що кожна зі сторін трактує їх по-своєму. Тому я, наприклад, цілком припускаю, що їх можна і переписати», – стверджує Тука.

На його думку, існує велика ймовірність того, що незабаром з’являться нові майданчики.

«Але тільки після того, як буде побудовано якусь альтернативу, можна відмовлятися від чинного поки що єдиного майданчика для переговорів. Перш ніж знищити, потрібно спочатку щось побудувати», – зауважив урядовець.

Крім того, він висловив думку, що поки Кремль не наважиться на повномасштабний наступ на Україну, але тамтешні пропагандисти уже обговорюють, яке українське місто звільнятимуть від «ворожих терористів», тому до всього слід бути готовим.

«Я в це не вірю, тому що без використання авіації та ракетного озброєння будь-який наступ призведе до величезних втрат. Поза всяким сумнівом Росія до цього не є готовою. У той же час потрібно не забувати, що ці ідіоти кілька днів тому у Кисельова, здається обговорювали можливість, яке саме українське місто вони «звільнятимуть» за досвідом «звільнення» Алеппо. Ось суто братський народ», – підсумував посадовець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ