Учені оприлюднили несподівані результати дослідження щодо психології молоді в місті

Учені встановили, що життя у місті збільшує ризик психотичних переживань. Містяни можуть більше страждати на такі симптоми, як «голоси в голові» і параноя. Про це пише Daily Mail.

Команда вчених із Королівського коледжу та Університету Дюка провели дослідження та проаналізували 2000 18-річних підлітків у великих містах Англії та Уельсу.

Науковці були здивовані, що серед підлітків, котрі живуть у найбільших та густонаселених містах, більш ніж третина (34%) мали психотичні симптоми у віці між 12 і 18 роками. 62 % підлітків, які живуть в районах, де підвищена злочинність, теж мають психотичні переживання. Водночас, серед підлітків, які живуть у кращих районах, лише 21% мали такі симптоми.

За словами фахівців, річ може бути у тому, що у мешканців міста може бути вищою біологічна реакція на стрес, яка може порушувати активність дофаміну в мозку. Надлишок дофаміну, за словами вчених, зараз є найкращим біологічним поясненням для психотичних захворювань на кшталт шизофренії.

Саме тому у підлітків, стверджують учені, можуть розвиватись «неадекватні когнітивні реакції».

«Якщо б ми могли вчасно втрутитись, наприклад, пропонуючи психологічну терапію і підтримуючи підлітків під час стресових ситуацій, ми могли би знизити в них ризик психозу та інших психічних проблем», – наголосила одна з дослідниць Королівського коледжу Лондона доктор Хелен Фішер.

Також вона попередила, що підлітки, які живуть у неблагополучних районах, мають бути в пріоритеті медиків.