За підсумками цього візиту МВФ буде ухвалено рішення про виділення траншу / На фото – Рон ван Роден

До Києва прибула місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом. Вона працюватиме з 6 по 19 вересня для обговорення останніх економічних подій і економічної політики. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомив в середині серпня постійний представник Фонду в Україні Йоста Люнґман, серед питань, що підлягають обговоренню, буде також фінансова допомога від МВФ на підтримку політики, спрямованої на забезпечення макроекономічної стабільності в Україні та подальшого руху економіки країни в напрямку сталого та інклюзивного зростання.

В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова зазначила, що українська сторона має намір обговорити з Фондом як всі поточні питання, так і продовження співпраці після закінчення програми в березні 2019 року.

За її словами, успішний четвертий перегляд програми розширеного фінансування МВФ і отримання п’ятого траншу в 2 млрд доларів відкриє шлях до залучення фінансування в державний бюджет на пільгових умовах з використанням гарантії Світового банку на 800 млн доларів, а також до отримання макрофінансової допомоги від ЄС на 1 млрд євро.

Водночас глава НБУ Яків Смолій зазначив, що наближення перспективи отримання фінансування від МВФ матиме позитивний вплив на стан валютного ринку України, а також поліпшить можливості уряду залучити на міжнародних ринках капіталу боргові ресурси.

За підсумками цього візиту МВФ буде ухвалено рішення про виділення траншу. Ключовою умовою для отримання траншу від МВФ є підвищення цін на газ для населення до ринкових. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про готовність до такого кроку.