Влітку на фасаді паризької мерії розмістили фото українського політв’язня 

Український режисер, якого незаконно засудили та утримують у Росії, отримав звання почесного громадянина Парижа. Відповідне рішення ухвалила міська рада столиці Франції. Про це у Twitter повідомив посол України у Франції Олег Шамшур.

«Дякую меру Анн Ідальґо, а також всім, хто підтримав це рішення, за прояв солідарності з українським режисером! Продовжуємо мобілізацію на звільнення усіх українських політичних в’язнів Кремля!», – написав він.

«Через кілька місяців після того, як його портрет був розміщений перед міською радою та багатьма іншими залами, мобілізація Парижа на користь режисера продовжується #FreeSentsov», – написала мер Парижа.

Раніше Анн Ідальґо заявляла, що Париж визнаний столицею прав людини. За її словами, це місто втілює індивідуальні свободи, включаючи свободу вираження поглядів, і захищає демократію.

«Ми зобов’язані пропагувати ці цінності та боротися за їхнє шанування у всьому світі. Олег Сенцов повинен бути звільнений», – наголошувала вона.

Як відомо, українець Олег Сенцов активно виступав проти анексії Криму Росією. У РФ його засудили до 20 років за ґратами й відправили до Сибіру.

14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українських політв’язнів, яких утримує Кремль.