Balticconnector підвищить надійність і безпеку енергопостачання в регіоні

Естонська влада дозволила державній енергетичній компанії АТ Elering побудувати газопровід Balticconnector між Естонією і Фінляндією. Про це інформує Інтерфакс-Україна.

Газопровід пройде дном Фінської затоки з естонського півострова Пакрі (Pakri) до Інкоо (Inkoo) у Фінляндії. Дозвіл надали на спорудження газопроводу в особливій економічній зоні Естонії, його довжина у водах Естонії становитиме близько 32,8 км.

Під час підготовчих робіт уже проведені необхідні екологічні дослідження. Як повідомила компанія АТ Elering, будівництво може розпочатися в другій половині нинішнього року.

Проект будівництва газопроводу є частиною загальноєвропейської енергетичної мережі Європейського союзу TEN-E, метою якого є забезпечення ефективно працюючого енергетичного ринку та його диверсифікація. Даний проект підвищить надійність і безпеку енергопостачання в усьому регіоні.

Нагадаємо, раніше сусідні з Естонією країни – Польща, Литва та Латвія – підписали листа, адресованого головам парламентів європейських країн із попередженням про небезпеку російського газопроводу «Північний потік-2», яким Росія хоче мінімізувати прокачування газу через територію України.

Як відомо, «Північний потік-2» передбачає будівництво через Балтійське море від узбережжя РФ до Німеччини двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу на рік.