Між Україною та Російською Федерацією наразі є чинними 314 угод. Із 2014 року між Києвом та Москвою було укладено 453 угоди. Про це повідомила речник Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко, повідомляє РБК-Україна.

«З початку збройної агресії та окупації Росією частини території нашої держави, за ініціативи МЗС, розпочато процес інвентаризації договірно-правової бази, який триває дотепер. На сьогодні українська сторона ухвалила рішення про припинення або зупинення дії 48 двосторонніх угод та програм із РФ. Ми виконали всі процедури та ухвалили рішення про припинення дії цих угод. Утім, рішення прийнято, але розірвання договорів – це тривалий процес», – повідомила Зеленко.

За її словами, Міністерство закордонних справ за дорученням Президента продовжує глибоку інвентаризацію договірно-правової бази з Росією.

«Станом на сьогодні діє 314 угод із Російською Федерацією… На розгляді МЗС перебуває понад 43 угоди, які підлягають денонсації», – сказала вона.

Катерина Зеленко розповіла, що договір про дружбу та співробітництво з РФ припиняє діяти у квітні 2019 року.

«Внесення Президентом проекту закону про припинення дії договору про дружбу і співробітництво з РФ означає виконання внутрішньо-державної процедури, необхідної для припинення дії договору вже з 1 квітня 2019 року», – повідомила речниця.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано проект закону №0206 «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією», внесений Президентом України.

Законопроектом передбачено припинити з 1 квітня 2019 року дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, ратифікованого Верховною Радою 14 січня 1998 року.

Довідка. Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною був підписаний 31 травня 1997 року тодішніми президентами двох країн Леонідом Кучмою та Борисом Єльциним. Держави офіційно визнали кордони одна одної і закріпили принципи стратегічного партнерства та повагу територіальної цілісності. Договір укладався терміном на десять років і його дія автоматично продовжувалася на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявляла іншій про своє бажання припинити дію документа шляхом письмового повідомлення не менше, ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.