У травні 2017 року Конституційний суд Молдови визнав неконституційним перебування російських військових на території Придністров’я

Парламент Молдови постановив, що перебування на території країни російських військ є загрозою для суверенітету, цілісності та незалежності країни та ухвалив декларацію з вимогою вивести їх  з території невизнаного Придністров’я, повідомляє видання Noi.md.

За відповідний документ проголосував 61 депутат зі 101 від коаліції Ліберальної і Ліберально-демократичної партії. Варто зазначити, що депутати від опозиційної партії соціалістів на знак протесту залишили зал засідань. Вони заявили, що «цей документ є геополітичною провокацією наприкінці сесії парламенту».

Згідно з ухваленою декларацією, молдовські парламентарі закликають Росію завершити виведення військ і боєприпасів з Придністров’я. Також вони звертаються до всіх міжнародних організацій з проханням підтримати ініціативу, спрямовану на підтвердження суверенітету і державності Молдови.

«Дислокація на території Молдови значної кількості зброї та боєприпасів з Російської Федерації є постійною загрозою на адресу країни. Парламент закликає міжнародних посередників і спостерігачів ініціювати політичні дискусії про перетворення чинного миротворчого механізму в громадянську місію з міжнародним мандатом», – йдеться у документі.

Як відомо, невизнана Придністровська молдавська республіка проголосила незалежність 25 серпня 1991 року, після чого між сепаратистами та молдовськими військами почався короткочасний збройний конфлікт, що завершився фактичною перемогою сепаратистів, підтримуваних російською армією.

У травні 2017 року Конституційний суд Молдови визнав неконституційним перебування російських військових на території Придністров’я.

Читайте: Порошенко обіцяє допомогти Молдові повернути Придністров’я

БЕЗ КОМЕНТАРІВ