Президент Молдови погрожує понизити віськових у званнях

Президент Молдови Ігор Додон призупинив рішення уряду про участь молдовських військових у навчаннях «Rapid Trident-2017» в Україні, а також дав розпорядження провести перевірки в частинах Національної армії. Про це повідомив у Facebook прес-секретар глави держави, інформує NewsMaker.

«Рішення уряду було призупинено указом президента одразу після публікації. Воно залишається в силі аж до остаточного рішення Конституційного суду. Також президент розпорядився провести перевірки у військових частинах, щоби вивчити ситуацію, з’ясувати, хто з військових присутній, а хто – відсутній, і ухвалити рішення відповідно до законодавства, аж до зниження відповідальних осіб в званнях», – написав речник президента.

Він також наголосив, що участь молдовських військових в навчаннях в Україні порушує Конституцію та інші закони країни.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Національна армія Молдови, всупереч забороні президента Ігоря Додона, таки бере участь у міжнародних навчаннях «Rapid Trident 2017», які проходять на території України.

Як відомо, 5 вересня президент Молдови Ігор Додон заборонив військовим брати участь у навчаннях «Rapid Trident-2017» в Україні.

6 вересня уряд Молдови схвалив рішення, згідно з яким молдовським армійцям дозволялося брати участь у навчаннях.

Додон призупинив дію урядової постанови, наполягаючи, що участь армії у навчаннях за межами країни має схвалювати головнокомандувач Збройних сил, тобто президент.