50% молодих людей вдома спілкуються українською, третина – російською і близько 1/5 – двома мовами одночасно

Соціологи стверджують, що молодь українізується. Як свідчать дослідження, станом на сьогодні половина молодих людей говорить удома українською мовою (50%), третина – російською (30%) і близько однієї п’ятої – двома мовами одночасно. Про це пише Дзеркало тижня з посиланням на дані компанії GfK Ukraine.

Поза сім’єю баланс між українською та російською маовами дещо посувається в бік білінгвізму (25%). Українською розмовляють 46%, російською – 28%.

На думку соціологів, частка молоді, яка використовує українську як основну мову спілкування, зростає: ще 2010 року вжиток української в сімейному колі становив 30%, а поза сім’єю – 23%.

При цьому мовне питання не стоїть на заваді національному єднанню. Це підтвердили як фокус-групи, так і кількісне опитування: тільки 5% молодих людей зазначають, що будь-коли в житті зазнавали дискримінації на підставі мови, якою вони спілкуються.

65% молоді вважає, що досконало володіє українською мовою (на Сході та Півдні таких 51%), тоді як знавцями російської мови вважають себе тільки 49% молодих українців.

Опитування проведено GfK Ukraine на замовлення ЦНЄ спільно з Фондом ім. Фрідріха Еберта у липні-серпні 2017 року серед 2000 респондентів у віці від 14 до 29 років методом особистого інтерв’ю вдома у респондента в усіх регіонах за виключенням окупованих територій.

Окрім кількісного опитування, в межах дослідження також було проведено 4 фокус-групи з молоддю 18-29 років у Львові, Одесі, Харкові та Чернігові.