Міносвіти рекомендувало підручник з історії, який називає українських націоналістів «найпершими прислужниками Гітлера»

Міністерство освіти та науки України рекомендувало підручник для 10 класу «Історія: Україна і світ (інтегрований курс, рівень стандарту)», який переконує учнів, що найяскравішими «проявами колабораціонізму з нацистами» були українські підрозділи «Нахтігаль» і «Роланд», а також дивізія «Галичина». Ілюструють це портретом головнокомандувача УПА Романа Шухевича. На це звернув увагу історик Роман Грицьків.

«Вітаємо! Тепер кожен український школяр буде асоціювати колабораціонізм саме з українською історією. Тепер українська національно-визвольна боротьба буде подаватися у традиційній московській і польській інтерпретації, як чергова інсинуація німецьких, чи ще якихось там ворогів, або прояв українського буржуазного націоналізму. Про яку незалежність ви говорите? Не мають права «злочинці», «прислужники» і «спільники» Гітлера на державність…» – зазначив Грицьків.

«Насправді це дуже серйозно і небезпечно. Адже наявність таких речей у шкільному підручнику (тираж 107 044) в історичній перспективі підважує саму ідею української незалежності, заперечує право українців на самовизначення та визвольну боротьбу», – додав історик.

Друзі, хто вважає, що символами колабораціонізму під час Другої світової війни, були французький уряд Віші А.Петена,…

Gepostet von Роман Грицьків am Freitag, 12. Oktober 2018

Читайте: Міносвіти забороняє називати українську «солов’яною», бо це «дискримінація»