Радянський пам’ятник пропонують прибрати ще з 2016 року

Активісти вимагають демонтажу Монументу слави, розташованого на перехресті вул. Стрийської та Героїв Майдану у Львові. Замість нього пропонують встановити Меморіал воїнам АТО. Про це пише Zaxid.net.

Відповідне звернення до міської влади під час сесії Львівської обласної ради 11 травня зачитав депутат фракції «Народний контроль» Василь Масний. За його словами, враховуючи вимоги закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а також те, що на Сході України триває АТО, необхідно забезпечити демонтаж Монументу Слави, який героїзує радянську армію, а на цьому місці встановити Меморіал пошани українських воїнів, які борються з російським агресором.

Це звернення підтримали кілька десятків громадських організацій.

Варто зазначити, що ще рік тому, 21 квітня 2016 року, напередодні 1 та 9 травня у Львові вже вимагали демонтувати монумент, однак упродовж року, що минув, це питання так і не зрушилось з місця.

29 квітня 2016 року невідомі розфарбували Монумент Слави синіми та жовтими кольорами.

2015 року в рамках дискусії на тему змін Парку культури ім. Б. Хмельницького на Монументі слави пропонували зробити музей під склом, а на горі облаштувати оглядовий майданчик.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ