Конституційний суд може ухвалити рішення щодо ринку землі вже восени

Група з 55 народних депутатів звернулася до Конституційного Суду України з поданням щодо скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, передає Дзеркало тижня.

«Конституційний Суд може зняти мораторій, і ми отримаємо найбільш економічно вільний ринок серед усіх можливих варіантів. Це може статися за півроку, згідно з регламентом Конституційного суду», – сказав ініціатор звернення народний депутат Олексій Мушак з фракції «Блоку Петра Порошенка».

Мушак додав, що в перший місяць після звернення КСУ повинен вирішити питання про відкриття провадження, в два наступних місяці вибирається доповідач у суді, впродовж трьох місяців розглядається справа.

«На осінь можемо вийти з земельним ринком без будь-яких обмежень», – резюмував Мушак.

Як відомо, 6 жовтня 2016 року Верховна Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року. Законопроект №5321-1 в цілому підтримали 297 депутатів.

Три фракції парламенту – «Народний фронт», «Батьківщина» та «Радикальна партія» – виступали за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення  як мінімум до 2020 року.

У вересні президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду зняти мораторій на купівлю-продаж землі.

«Відсутність права на вільну купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, безумовно, стримує інвестиції в аграрну сферу, порушує права селян, занижує, між іншим, оренду, виймаючи з їхньої кишені останні копійки», – заявив Порошенко.

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства економіка України щорічно втрачає 3,3 млрд. доларів через мораторій на продаж земель сільгосппризначення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ