У лютому зима ще не закінчиться. Морози і сніг очікуються і в першій декаді березня

Останнній місяць зими принесе в Україну мінливу погоду – спочатку країну можуть накрити морози до -30 градусів, а потім прийде відлига. Про це пише Сегодня

За прогнозами народного синоптика Леоніда Горбаня, в лютому буде морозно й сніжитиме.

«З 1 по 4 випаде до 10 см снігу, а 5-11 лютого на тлі прояснення нічні морози різко посиляться до -30 градусів. Потім чекаємо потепління до -4…-8 вночі та -2…0 вдень, без опадів. Сильні снігопади обрушаться після Дня святого Валентина: 17-18 лютого випаде більше 15 см опадів, мороз поступово підвищиться вночі до -18…-20, вдень до -6…-8», – прогнозує він.

З 22 лютого Горбань обіцяє швидке потепління. За його словами, вдень 23 лютого очікується до 0 градусів, вночі до -5…-7, а вдень 24-26 лютого температура може піднятися до +5 градусів.

Водночас у лютому зима ще не закінчиться: 27 числа піде сніг і знову похолодає до -3…-5 вдень і -10…-12 вночі. Морози і сніг очікуються і в першій декаді березня.

Провідний науковий співробітник інституту геофізики НАН Світлана Бойченко також обіцяє лютневі морози. За її прогнозами, сильні холоди прийдуть в кінці першої декади, протримаються кілька днів, потім знову потеплішає, але невеликий «мінус» за вікном збережеться впродовж усього місяця.