Голова Закарпаття порадив в.о. міністра охорони здоров’я йти до суду

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль заявляє, що в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун фактично звинуватила місцеву владу в контрабанді, поширивши неправдиву інформацію про нерозмитнену вакцину проти кору, надану Закарпаттю Угорщиною. Про це він заявив 23 лютого, передає прес-служба політика. 

«Заявляю ще раз, що вакцина від кору бельгійського виробництва, яка сертифікована в Україні, була передана урядом Угорщини на Закарпаття й розмитнена у відповідності із законодавством», – наголосив Москаль.

За його словами, після розмитнення вакцину передали по районах області й почали щепити дітей.

«На сьогодні використано близько 80 відсотків вакцини, про що облдержадміністрація щотижня надає інформацію в Міністерство охорони здоров’я. Тому оприлюднена пані Супрун інформація про «контрабандну вакцину, яку лікарі не хочуть використовувати», є негативною і недостовірною», – наголосив глава ОДА.

«Вона зачіпає не тільки мене особисто, але і всю Закарпатську область, яка з вини Міністерства охорони здоров’я не отримує вакцину й змушена просити гуманітарну допомогу від сусідніх країн», – зазначає чиновник.

Також голова Закарпаття порадив в.о. міністра охорони здоров’я йти до суду.

«Згідно з пунктом 4 статті 277 Цивільного кодексу України, спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію. Такого спростування пані Супрун, на превеликий жаль, не зробила. Тому мої висловлювання на сесії обласної ради, – це право на відповідь, передбачене пунктом 1 статті 227 Цивільного кодексу України. Я висловив цю відповідь у спосіб, який вважав за потрібний. Якщо пані Супрун вважає, що зачеплено її честь, гідність і ділову репутацію, вона може звернутися до суду, який призначить лінгвістичну експертизу моїм висловлюванням. Як казали колишні донецькі, «базар надо не только фильтровать, за базар надо отвечать», – наголосив він.

Як відомо, раніше в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що міністерство має проблеми з Закарпаттям, де місцева влада не розмитнила належним чином надану Угорщиною вакцину від кору, і тепер цією вакциною не хочуть користуватися лікарі, бо «вона є фактично контрабандною».

У відповідь голова Закарплатської ОДА Генадій Москаль нецензурно висловися про Супрун на сесії облради. Його розкритикувла низка високопосадовців, звинувативши у хуліганстві та неетичній поведінці.

УВАГА! На відео присутня нецензурна лексика. 

Після телефонної розмови з прем’єром Володимиром Гройсманом, погодився вибачитися за свої слова, якщо Супрун вибачиться за свою заяву.

«Якщо її вибачення будуть щирими, тоді вони будуть і від мене. Якщо ж пані Супрун промовчить, мовчатиму і я», – зазначив Москаль.