Біля Кремля затримали жінок за плакати на кшталт «Жінку – в президенти»

На честь Міжнародного дня жінок під стінами Кремля в Москві феміністки влаштували акцію протесту та запалили фаєри. Їх затримали правоохоронці, але згодом відпустили. Про це повідомляє Новая газета.

Активістки принесли із собою плакати з написами: «Жінку – в президенти», «Жінку – в патріархи», «Вся влада – жінкам», «200 років чоловіки при владі. Геть!».

За даними видання, гасла, з якими жінки прийшли на Красну площу, були виконані на спідницях і хустках, тому учасницям вдалося пройти огляд.

Також феміністки вивісили банер «Національна ідея – фемінізм» і запалили фаєри на одній з веж.

В акції брали участь шестеро дівчат.  Крім активісток, співробітники правоохоронних органів затримали кореспондентів та фотографа «Новой газети». Всіх відвезли в ОВС «Китай-город». Але згодом відпустили, не висунувши жодних звинувачень та привітавши зі святом.

Тим часом на неузгодженій акції феміністок в Санкт-Петербурзі поліція затримала десятьох учасниць. Їх звинуватили в порушенні закону «Про збори, мітинги, демонстрації, ходи і пікетування».

За даними організаторів, в ході Невським проспектом брали участь близько 300 осіб. Феміністки принесли плакати з гаслами «Моє тіло – моє діло», «Всі люди – сестри», «Свобода, рівність, сестринство», «Дружба між жінками прекрасна» тощо. Під час ходи вони співали пісень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ