Архієпископ Климент стверджує, що УПЦ (МП) не підпорядкувується жодному центру поза межами України

В Українській православній церкві Московського патріархату поки що не бачать підстав для зміни назви. Про це заявив голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП), архієпископ Климент (Вечеря), передає Радіо Свобода.

За його словами, наразі юридичний відділ Київської митрополії УПЦ (МП) аналізує законопроект, який нещодавно ухвалила Верховна Рада. Згідно з документом, УПЦ (МП) має вказати в назві свою приналежність до Російської православної церкви.

«На сьогодні у нас є юридичний відділ Київської митрополії, який аналізує всі законодавчі ініціативи. Ми поки що не спостерігаємо ніяких питань, які примушували б сьогодні вже кинутися і стрімголов змінювати щось у своїх статутних документах. У статуті, який зареєстрований в Україні і діє, написано, що УПЦ є самокерованою церквою. У нас не те, що в державі-агресорі, а в жодній іншій закордонній державі не знаходиться центр», – зазначив архієпископ Климент (Вечеря).​

Нагадаємо, 20 грудня, у Верховній Раді ухвалили законопроект №5309 про внесення змін до закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій, які входять до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала частину території України.

Закон підписав спікер Верховної Ради Андрій Парубій. Наступний крок – підпис Президента України. Раніше в УПЦ (МП) рішення Верховної Ради щодо перейменування цієї релігійної організації назвали «дискримінацією» і посяганням на свободу віросповідання.