Експерти переконані, що Путін намагається маніпулювати Другою світовою війною

Ідея об’єднати людей навколо трагедії Другої світової війни належить російському президента Владіміру Путіну, і ця ідея дуже вигідна для внутрішньої політики глави Кремля. Про це пише кореспондент The Washington Post.

Як зауважив журналіст, перемога СРСР у Другій світовій війні, яку в Росії називають Великою Вітчизняною, «займає центральне місце у спробах Владіміра Путіна представити свій режим логічним результатом в історії країни».

«На думку Кремля, порятунок світу від фашизму був не просто найбільшим досягненням Радянського Союзу – він також дав підставу для повернення Росії після холодної війни як великої світової держави, відновленої Путіним. Це підкреслюють ядерні ракети, танки та інше озброєння, яке прогриміло у вівторок вранці на Червоній площі, а також паради в містах Росії», – підкреслює автор.

«Війна – це одна з речей, які легітимізують режим Путіна: він називає себе спадкоємцем перемоги, священної для всіх росіян, тому його уряд вищий всякої критики», – пояснив Андрій Колесников, співробітник Московського центру Карнегі у коментарі виданню. «Якщо ви критикуєте уряд, ви критикуєте Росію», – наголосив фахівець.

Журналіст зауважує: те, що в Європі можуть назвати окупацією Криму та втручанням на Схід України, Кремль і його ЗМІ представляють продовженням зусиль Росії щодо захисту світу від сил хаосу та фашизму.

«Із цієї точки зору критика Росії нині прирівнюється до критики Радянського Союзу за порятунок світу від зла», – резюмує автор матеріалу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ