Під час дебатів у Парламентській Асамблеї Ради Європи депутати від Угорщини та Румунії порадили Україні не перетворювати «представників нацменшин, які підтримують європейський шлях», на агентів Путіна

Депутати від Угорщини та Румунії, які домоглися ухвалення критичної до України резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи, спростовують свої зв’язки з Кремлем та наголошують, що їхня позиція щодо вивчення мов нацменшин в Україні не є доказом проросійськості. Про це пише Європейська правда.

Під час дебатів у Страсбурзі угорських та румунских депутатів обурив виступ українського нардепа Костянтина Усова, який заявив, що він є одним з авторів поточної редакції ст. 7 закону «Про освіту», а також зазначив, що нинішній стан вивчення української у місцях компактного проживання нацменшин становить загрозу нацбезпеці.

«Хто представляє російські інтереси? Ми? Це жарт? Чи ті, хто підготував цю поправку? Пане Усов, може, ви є агентом Кремля? З вашої промови це дуже схоже», – заявив керівник угорської делегації в ПАРЄ Золт Немет.

«Закон про освіту спрямований на викорінення меншин. Це стосується не лише росіян, хоча на сході вони – не меншість, а більшість. Це стосується меншин тих країн, які підтримують вашу територіальну цілісність. Ми лишаємося вашими друзями, але не розуміємо, нащо ви псуєте відносини зі своїми західними друзями?» – звернувся до асамблеї угорський парламентар.

Крім того, румун Тітус Корлацян, який виступав на дебатах від імені соціалістів другої за чисельністю політичної групи ПАРЄ – обурився через те, що їхню позицію трактують в Україні некоректно, перетворюючи «представників меншин, які підтримують європейський шлях», на агентів Путіна.

«Ви надто активно асоціюєте це з Росією, кидаючи все в один котел. Це простий шлях, але не надто правильний», – додав румунський депутат угорського походження Атілла Короді.

Він також закликав Київ не псувати відносини з сусідами: «Тиск на меншини нічого доброго вам не дає. Добросусідські зв’язки з Угорщиною, Румунією, Польщею – необхідні. Якщо ви будете підривати мости, це вашій країні не допоможе».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 12 жовтня за підсумками термінових дебатів, що пройшли у Парламентській Асамблеї Ради Європи з приводу українського закону про освіту, євроінституція ухвалила рішення з рекомендаціями для України. Причому ПАРЄ підтримала більшу частину пропозицій румунських та угорських депутатів.

Нагадаємо, раніше глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина і Румунія вирішили об’єднати зусилля, щоби змусити Україну змінити український закон «Про освіту», який набув чинності 28 вересня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ