Вугілля з шахт, які розташовані в Ростовській області, фактично має тотожний хімічний склад, що і на копальнях Донеччини

Кожне родовище вугілля має певні ознаки за своїм хімічним складом, таким чином Україна може в судах довести, що РФ через фірми-прокладки продає в Європу копалини з окупованих територій Донбасу. Так висловився заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука, передає 5 канал.

«Наприклад, сляби, які виробляє Алчевський меткомбінат, мають свою унікальну плавку. І не можна алчевські сляби видати за інші. Так само і з вугіллям, кожне родовище має свої певні відзнаки за хімічним складом», – заявив Тука.

При цьому він додав, що вугільний Донбаський басейн розташований на межі двох держав, і деякі шахти в Ростовській області фактично мають тотожний хімічний склад.

«Поки не можу сказати впевнено, треба дивитись, за якими документами це вугілля потім реалізується. Якщо, наприклад, це вугілля реалізується за документами Кузнецького вугільного басейну, то це дуже легко можна буде дослідити. Якщо видаватимуть за шахти в Ростові – це вже буде складніше, але я не думаю, що це неможливо», – зазначив Тука.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, митні органи Російської Федерації фактично визнали, що досі вивозять антрацит на десятки мільйонів доларів із захоплених шахт на території окупованого Донбасу.